گروه تولیدی وصنعتی راس مبدع و تولیدکننده فرمولاسیون مواد اولیه نوعی بلوک ساختمانی به نام “راس” میباشد.

بلوکی که با استفاده از مواد اولیه “راس” در کارخانه های بلوک ساختمانی تولید می شود، دارای مزایای زیرمی باشد:

۱- فوق سبک بودن :

به دلیل وجود سبکدانه بسیار سبک  در ترکیب مواد اولیه بلوک راس ( با وزن مخصوص ۳۵۰-۴۲۰  کیلوگرم در مترمکعب ) در رتبه اول رده بندی بلوکهای فوق سبک ساختمانی قرار می گیرد. این موضوع ، وزن بار مرده ساختمان را تا حدود بسیار زیادی کاهش میدهد ، که باعث کاهش وزن سازه وکاهش چند درصدی هزینه ها در احتساب سازه اسکلت ساختمان می شود.

2- مقاوم بودن :

بلوک “راس”  به دلیل وجود الیاف در ترکیب مواد اولیه ، تنها بلوک موجود در بازار که مقاومت کششی فوق العاده دارد ، این موضوع باعث کاهش چشمگیر ترکهای سطحی و عمقی در دیواراست و همچنین وجود الیاف باعث مقاومت ضربه ای عالی این بلوک در اثر ضربات حین کار شده است.این ویژگی در کاهش تخریب دیوارهای ساختمان در اثر زلزله و حفظ امنیت بسیار موثر است. دیوارهای اجرا شده با این بلوک قابلیت درگیر شدن کامل با کلیه نماهای سنگی ، فلزی ، بتنی و… و همچنین تحمل بار کلیه قطعات الحاقی ائم از قفسه ، کابینت و…  را داراست.

(می توانید جهت آزمایش ، تست پرتاب از ارتفاع را شخصا انجام دهید)

3 – عایق بودن :

بلوک “راس” به دلیل وجود مواد عایق در ترکیب خود با ویژگی های عایق رطوبتی ، حرارتی و صوتی عالی می تواند دیوار ساختمان را تا حد بسیار زیادی نسبت به مابقیه بلوک های موجود در بازار عایق بندی کند .

انتقال حرارت : ۰٫۱۱ الی ۰٫۱۳ ( w/m.k )

 

انتقال صوت : ۴۵ الی ۵۵ دسیبل

4 – مقرون به صرفه و با کیفیت :

بلوک “راس” با تمام ویژگی ها و کیفیتی که دارد با اختلاف قیمت ناچیزنسبت به  سایر بلوکهای سبک بازار ارائه می شود و بسیار مقرون به صرفه و اقتصادی می باشد  .

 

۵ –  تنوع اندازه و رنگ :

بلوک راس در انواع اندازه ها ، در دو نوع  ( دیواری و سقفی) تولید می شود که بسته به نیاز و شرایط ساختمان امکان انتخاب انواع اندازه ها و رنگ ها را دارد.

6 –  سهولت اجرا و ضایعات کم :

بلوک راس به دلیل ابعاد متنوع و استفاده مصالح پایه ساختمانی به راحتی با انواع ملاتهای ساختمانی قابل اجرا بوده و کلیه پوششهای نازک کاری در نمای داخلی و خارجی بر روی آن قابل اجرا می باشد.همچنین پرت و ضایعاتی ندارد و مجری میتواند از نیمه بلوک الیافی در انتهای دیوارها استفاده کند تا سبب کاهش چشمگیر ضایعات ساختمانی و هزینه ها شود.

7 – سهولت برشکاری و خاصیت پیچ خوری :

دیواهای اجرا شده با بلوک راس به راحتی جهت عبور تاسیسات و سایر امور قابل برشکاری و تغییر میباشند و همچنین سوراخکاری جهت نصب قطعات الحاقی به راحتی انجام شده و دیوار توان حمل بار حاصله را خواهد داشت. همچنین در برابر ضربات مستقیم وارده مقاومت بسیار بالا داراست که هیچگونه ترک یا صدمه ای در دیوار ایجاد نخواهد کرد .